40

Na dva točka ništa novo: Marc Marquez slavio i u Le Mansu

Marc Marquez (Foto: EPA-EFE)
Španski motociklista Marc Marquez je slavio i na Velikoj nagradi Francuske voženoj danas u Le Mansu.

To je za vozača Honde bila treća uzastopna pobjeda u MotoGP prvenstvu. Startao je sa drugog mjesta, ali je odmah pao na šesto, te je morao kao i u dosadašnjem toku prvenstva pretjecati svoje suparnike.

Andrea Dovizioso je vodio prva četiri kruga, no onda je izletio sa staze i morao je odustati.

Nakon njegovog izlijetanja vodstvo je preuzeo Johann Zarco, ali je i on u osmom krugu završio utrku.

To je iskoristio Marquez i slavio je ispred Danila Petruccija i Valentina Rossija.

U ukupnom poretku Marquez je povećao prednost. Španac ima 95 bodova, drugi je Vinales (59), treći Zarco (58), četvrti Rossi (56), a peti Petrucci (54).