76

Muzaferija osvojila 25. mjesto u superveleslalomu na SP-u u Courcheveleu

H. H.
Elvedina Muzaferija (Foto: EPA-EFE)
Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija osvojila je 25. mjesto na Svjetskom prvenstvo u Courcheveleu u superveleslalomu.

Muzaferija je kroz cilj prošla u vremenu 1.30:21 i zaostala je 2.15 sekundi za pobjednicom.

Marta Bassino, 26-godišnja italijanska skijašica, osvojila je zlatnu medalju, što je bilo za 11 stotinki bolje vrijeme od Amerikanke Mikaele Shiffrin koja je osvojila srebro. Bronzanu medalju su podijelile Austrijanka Cornelia Huetter i Norvežanka Kajsa Vickoff Lie koje su za Bassino zaostale 33 stotinke.

Podsjetimo, Elvedina Muzaferija je u kombinacijskoj utrci ostvarila najbolji rezultat u historiji bh. skijanja na Svjetskom prvenstvu u Courchevelu.

Muzaferija je završila na 15. mjestu sa 7.59 sekundi zaostatka za pobjednicom Federicon Brignone, te je nadmašila svoj najbolji rezultat na svjetskim prvenstvima - 16. mjesto u Cortini D'Ampezzo od prije dvije godine.