sport
0

MotoGP, VN Japana: Pedrosa pobjedom zadržao šanse za naslov

Španski motociklist Honde Dani Pedrosa pobjednik je Velike nagrade Japana na stazi Twin Ring u Motegiju, 15. ovosezonske stanice Svjetskog MotoGP prvenstva.

Četvrtom pobjedom u posljednjih pet utrka i petom ovosezonskom Pedrosa je smanjio zaostatak za vodećim Jorgeom Lorenzom na 28 bodova tri utrke prije kraja sezone.

Pedrosa je startao s drugog mjesta, a Lorenza je prestigao 13 krugova prije kraja. Na kraju je ciljnom ravninom prošao u vremenu 42m31,569s, što je bilo više od 4 sekunde brže od drugoplasiranog Lorenza. Treće mjesto zauzeo je još jedan Španac, Alvaro Bautista na Gresini Hondi.

Aktuelni svjetski prvak Casey Stoner je u povratničkoj utrci po operaciji gležnja zauzeo peto mjesto, dok je Valentino Rossi završio sedmi.