sport
0

MotoGP, VN Holandije: Rossi slavio nakon tri godine, čudesni Lorenzo peti

Valentino Rossi (Foto: AFP)
Deveterostruki svjetski prvak u motociklizmu (sedam puta u kraljevskoj klasi), Talijan Valentino Rossi, pobjednik je Velike nagrade Holandije vožene u Assenu.

Jedan od najvećih motociklista svih vremena slavio je prvi put nakon listopada 2010. godine kada je bio pobjednik VN Malezije. Vozač Yamahe je u Holandiji startao s četvrte pozicije, ali je vrlo brzo došao na vrh i više ga nije ispuštao.

Mladi Španac Marc Marquez (Honda) ugrabio je drugo mjesto, treći je bio Britanac Cal Crutchlow (Tech 3 Yamaha) koji je startao s ''pole-positiona'', dok je na četvrtom mjestu završio vodeći motociklist ukupnog poretka Dani Pedrosa (Honda).

Priča dana ipak je aktualni svjetski prvak Jorge Lorenzo (Yamaha). Španac je u petak ujutro u Barceloni operirao slomljenu ključnu kost, već popodne se vratio u Assen, a u subotu je vozio utrku i završio na petom mjestu. Pritom treba istaknuti da je startao s 12. pozicije tako da je odradio lavovski posao.

Pedrosa u ukupnom poretku ima 136 bodova, devet više od Lorenza i 23 od Marqueza.