sport
0

Mladi bh. karatisti osvojili pet medalja na EP-u

FENA
Mladi reprezentativci BiH u karateu osvojili su pet medalja na Evropskom prvenstvu za juniore, kadete i djecu svjetske WUKF asocijacije, koje je održano od 5. do 9. oktobra u mađarskom gradu Gyor.

Na takmičenju je nastupilo oko 1.500 takmičara iz 21 države, a bh. karatisti su osvojili zlatnu, tri srebrene i bronzanu medalju, saopćeno je.

Zlato je osvojio Arsim Gaši, srebrenim medaljama okitili su se muška kadetska ekipa (Amir Ejubović, Arnes Selman, Šefik Tutnjić i Enes Mujanović), Lejla Softić i Adem Dervić, dok je bronza pripala Mirseli Mehinagić.

Stručni štab reprezentacije BiH zadovoljan je ostvarenim rezultatima jer su bh. takmičari dali svoj maksimum u izuzetno teškim kategorijama u kojima se nalazilo i po 76 takmičara.