sport
18

Mladi bh. karatisti osvojili devet zlatnih medalja na Balkanijadi u Kragujevcu

FENA
Mladi karatisti i karatašice Bosne i Hercegovine osvojili su 47 medalja (devet zlatnih, 13 srebrenih i 25 bronzanih) na 13. balkanskom prvenstvu za djecu, kadete, juniore i mlađe seniore (U21), održanom prošlog vikenda u Kragujevcu.

Najsjajnija odličja u dječjoj konkurenciji (od 11 do 14 godina) osvojili su Ajdin Čehić, Ivan Vukoja, Nedim Bektaš, Milan Tomić i Iman Begić, kadeti Vedad Ćapin i Anes Čongo, junior Ervin Galić te mlađi senior Suad Tabaković.

Po broju osvojenih medalja mladi bh. takamičari u ukupnom poretku osvojili su četvrto mjesto iza Turske, Srbije i Makedonije.

Na Balkanijadi je učestvovalo 1.600 takmičara iz 14 država, među kojim su kao gosti nastupili predstavnici Hrvatske, Mađarske i Austrije. Boje Bosne i Hercegovine ukupno je branilo 217 mladih karataša i karatašica.

Naredno prvenstvo Balkana bit će održano 2014. godine u Crnoj Gori.