Mirsada Suljkanović osvojila bronzu na EP u Zagrebu

9.5.2009. u 19:10
0
1
0
Bosanskohercegovačaka takmičarka Mirsada Suljkanović osvojla je bronzanu medalju na 44. evropskom prvenstvu u karateu, koje se održava u Zagrebu.
Dvadesetpetogodišnja članica Kluba borilačkih sportova Tuzla Sinbra do odličja u kategoriji 61 kg došla je pobjedama nad aktuelnom evropskom i svjetskom prvakinjom.

U 1. kolu bila je slobodna, u 2. kolu savladala je Irkinju Kint sa 6:0, zatim evropsku prvakinju - Španjolku Vicente sa 4:0, u 3. kolu poražena je od Engleskinje Williams sa 0:6, da bi u meču za medalju bila bolja od svjetske prvakinje - Meksikanke Sobol, sudijskim preglasavanjem, nakon što je meč u produžetku bio neriješen.

Od ostalih bh. takmičara najbolje plasmane zabilježili su Merima Softić, koja je u kategoriji do 68 kg bila peta, i Alem Kupusović, koji je zauzeo 7. mjesto (do 84 kg).

U nedjelju, posljednjeg dana takmičenja na programu su ekipne borbe. Ženska reprezentacija BiH u 1. kolu sastaje se s Rumunijom, dok će se muška ekipa na startu boriti protiv Ukrajine.

Na EP učestvuje više od 800 takmičara iz 44 zemlje.