sport
0

Melbourne: Hewitt u finalu

NINA
Australac Lleyton Hewitt plasirao se u finale Grand Slam turnira u Melbournu, koji se igra za ukupan nagradni fond od 14,5 miliona dolara, budući da je danas pobijedio Amerikanca Andyja Rodicka s 3:6, 7:6 (7:3), 7:6 (7:4), 6:1.

Hewitt će u finalu igrati protiv Rusa Marata Safina koji je jučer neočekivano pobijedio najboljeg tenisera svijeta Švicaraca Rogera Federera.

Hewitt, koji je treći nositelj na turniru, imat će priliku postati prvi Australac koji je poslije 29 godina osvojio turnir u Melbourneu.

Rodick je dobro počeo meč i lako je osvojio prvi set. Sljedeća dva seta Hewitt je odigrao dosta bolje, u breaku je bio mnogo koncentriraniji pa je uspio preokrenuti rezultat.

U odlučujućem setu ljubimac domaće publike bez velikih napora je stigao do pobjede.

Meč između Hewitta i Rodicka trajao je dva sata i 54 minuta, a američkom teniseru nije pomoglo ni to što je napravio čak 31 as, 17 više od protivnika.