sport
0

Loeb pobjednik relija u Novom Zelandu

FENA
Svjetski prvak i vodeći u ukupnom poretku Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4) pobijedio je u nedjelju na reliju u Novom Zelandu, 11. utrci Svjetskog prvenstva.

Drugi je bio Loebov momčadski kolega Španjolac Dani Sordo (+17.5 sekundi), a na trećem mjestu je završio Finac Mikko Hirvonen (Ford Focus), koji je zaostao 41.5 sekundu.

Iako je izgledalo da Hirvonen i njegov momčadski kolega Finac Jari-Matti Latvala imaju osigurana prva dva mjesta, u predzadnjem brzinskom ispitu Latvala je udario kamen, a iz motora mu je iscurilo ulje i to je za njega bio kraj.

I Hirvonena su zadesili problemi pa je na kraju završio na trećem mjestu.

Nakon što je slavio u Finskoj i Njemačkoj, Loeb je tako ostvario treću uzastopnu pobjedu, osmu ove sezone. Također, to mu je 42. pobjeda u karijeri i na najboljem je putu da po peti puta zaredom osvoji naslov svjetskog prvaka.

Do kraja su preostale četiri utrke, a ukupnom poretku Svjetskog prvenstva Loeb vodi sa 86 bodova, a Hirvonen ima osam bodova manje.