15

Liverpool nakon preokreta stigao do važne pobjede, Jota junak Redsa

H. H.
Slavlje Jote sa saigračima nakon pobjedonosnog gola (Foto: EPA-EFE)
U 6. kolu engleskog Premiershipa Liverpool je na Anfiledu nakon preokreta savladao Sheffield United rezultatom 2:1.

Oštrice su stigle do rane prednosti u 13. minuti kada je Berge sigurno realizovao penal koji je dosuđen uz konsultaciju VAR-a.

Sheffield je i nakon toga nastavio prijetiti, a dobre prilike su imali McBurine i Osborn. Liverpool se probudio tek u finišu prvog dijela i stigli su do poravnanja.

Mane je u 41. minuti šutirao glavom u golmana gostiju, a Firmino je iz blizine odbijenu loptu poslao u mrežu za 1:1.

U nastavku se igralo prilično mirno sve do 62. minute kada je zbog ofsajda poništen gol Salaha, ali samo 180 sekundi kasnije Mane je odlično centrirao, a Portuglac Jota je sjajno skočio i glavom pogodio za preokret.

Do kraja je ostalo 2:1 za Liverpool koji se sada poravnao na vrhu tabele sa gradskim rivalom Evertonom. Oba tima imaju 13 bodova, ali Redsi su odigrali i utakmicu više.

Sheffield je doživio već peti poraz u sezoni i sa samo jednim bodom nalazi se na pretposljednjem mjestu.

Liverpool - Sheffield 2:1 (Firmino 41', Jota 65' / Berge 13' pen.)