24. kolo
7

Leipzig izbio na prvo mjesto Bundeslige, Demirović igrao u teškom porazu Freiburga

Freiburg - Leipzig 0:3 (Foto: EPA-EFE)
Ekipa Leipziga privremeno je izbila na prvo mjesto njemačke Bundeslige nakon što su u susretu 24. kola ubjedljivo pobijedili Freiburg u gostima rezultatom 3:0.

Leipzig je do vodstva stigao u 41. minuti kada je Nkunku pogodio za 1:0, a preostala dva pogotka za gostujući tim postigli su Sorloth u 64. i Forsberg u 79. minuti za, ispostavit će se na kraju, konačnih 3:0.

U redovima domaćeg tima naš Ermedin Demirović odigrao je 69. minuta.

U ostalim mečevima Bayer iz Leverkusena je kao gost bio bolji od Borussije M'gladbach sa 1:0, a jedini gol postigao je Schick u 76. minuti. Hoffenheim je na svom terenu bio bolji od Wolfsburga sa 2:1 golovima Baumgartner i Kramarića, dok je za goste pogađao Weghorst.

Domaći trijumf je ostvarila i ekipa Herthe koja je sa 2:1 bila bolja od Augsburga. Gosti su poveli u drugoj minuti golom Banesa, ali je preokret timu iz glavnog grada donio Piatek u 62. i Lukebakio iz penala u 87. minuti.

Eintracht je u Frankfurtu remizirao protiv Stuttgarta, a konačan rezultat na kraju je bio 1:1.