Džudo
0

Larisa Cerić peta na EP-u u Varšavi

FENA
Bosanskohercegovačka džudistkinja Larisa Cerić osvojila je peto mjesto na Evropskom juniorskom prvenstvu u Varšavi.

Cerić je u kategoriji +78kg ostvarila pobjede nad predstavnicama Slovenije i Ukrajine, dok je u polufinalnoj borbi na produžetke poražena od takmičarke iz Bjelorusije Maryne Slutskaye, a u borbi za bronzanu medalju od Frencuskinje Aurore Qunintin.

Pored Larise Cerić u Poljskoj je nastupilo još četvero bh. takmičara: Dea Miletić - 63 kg, Sabina Haračić - 70kg, Dragan Lučić - 66 kg i Jadranko Jahić + 100 kg.

Dragan Lučić je u prvom kolu pobijedio predstavnika Hrvatske, a u nastavku je izgubio od takmičara iz Francuske i Gruzije. Ostali bh.takmičari su izgubili u prvim kolima te nisu imali repasažne borbe.

Reprezentaciju BIH na ovom prvenstvu vodili su treneri Elvir Salihagić i Arijana Jaha.

Na Evropskom prvenstvu nastupilo je 350 takmičara iz 40 zemalja.