0

Larisa Cerić osvojila srebro na EP U-23

FENA
Larisa Cerić (Foto: Arhiv)
Bosanskohercegovačka judašica Larisa Cerić osvojila je srebrenu medalju na Evropskom prvenstvu u Sarajevu u konkurenciji mlađih seniora i seniorki U-23.

Devetnaestogodišnja članica Judo kluba Nippon iz Sarajeva u finalnom meču kategorije više od 78 kg, nakon izjednačene borbe, poražena je od Njemice Kirstin Buessow, sudijskim preglasavanjem. Bronzana odličja u ovoj kategoriji pripala su Marini Slutskajoj iz Bjelorusije i Italijanki Luciji Tangorre.

Uspjeh naše takmičarke ima veću vrijednost imajući u vidu da je na prvenstvu nastupila sa težom povredom koljena, te da je njen nastup bio pod znakom pitanja.

Ovo je novi veliki uspjeh najbolje bh. sportašice u 2009. godini. U kratkoj i uspješnoj karijeri Larisa Cerić prošle godine osvojila je naslov svjetske juniorske prvakinje u Parizu, srebro na Mediteranskim igrama u Pescari, te bronzu na Evropskom prvesntvu U-23 u turskoj Antalyji. U ovoj godini, pored srebra u Sarajevu, još je osvojila treće mjesto na Evropskom kupu u Hamburgu te zlato na Evropskom juniorskom kupu u mađarskom Paxu.

U karijeri je još osvojila zlato na juniorskom prvenstvu Balkana, peto mjesto na Evropskom juniorskom prvenstvu, te bronzu na seniorskoj Balkanijadi.