sport
0

Kvalifikacije za SP 2006: Litvanija - BiH 0:1

Sarajevo-X
U utakmici 8. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje će se 2006. godine održati u Njemačkoj, reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Litvaniju u gostima minimalnim rezultatom 1:0, i time ostala u igri za drugo mjesto u grupi i odlazak u baraž.

Jedini pogodak za bh. reprezentaciju postigao je Sergej Barbarez u 28. minuti susreta.

Susret je na stadionu Vetra, pred oko 3.000 gledatelja, sudio Mađar Victor Kasai.

Od 76. minute domaći su ostali sa igračem manje, nakon što je E. Česnauskis dobio crveni karton zbog oštrog starta nad Berberovićem.

Bosna i Herecegovina se nalazi na trećoj poziciji sa 13 bodova iza Španije, koja večeras odigrala neriješeno protiv Srbije i Crne Gore 1:1. U drugoj utakmici 7. grupe Belgija je deklasirala San Marino 8:1.