sport
0

Kup BiH: Na Grbavici Željezničar savladao Velež 3:0

NINA
Ekipa Željezničara već je u prvom ogledu s Veležom praktički osigurala prolaz u četvrtinu finala Kupa BiH. Mostarski sastav jučer su savladali rezultatom 3:0.

Sve je bilo riješeno nakon samo pola sata igre - u svega osam minuta Kajtaz, Raščić i Adžem pogodili su mrežu golmana Pudara i riješili sve dvojbe oko pobjednika. Otvaranje susreta pripalo je gostima koji su imali terensku inicijativu, ali izrazitih prilika nisu stvorili.

U 21. minuti načeta je mreža Veleža - nakon centaršuta Joldića bivši član Rođenih Admir Kajtaz bio je najviši u skoku pa mu nije bio problem glavom pogoditi mrežu gostiju. Samo minutu kasnije Raščić je iz peterca pogodio za 2:0, a potop Mostaraca potvrdio je Adžem koji nakon dodavanja Muharemovića postavlja konačni rezultat.

Drugi dio susreta protekao je u lošijoj igri bez izglednih prilika, a tek su Mostarci jalovim napadima pokušali doći do utješnog pogotka. Zahvaljujući solidnoj prednosti Plavi s Grbavice u Mostar će putovati gotovo neopterećeno.

SARAJEVO - Stadion Grbavica. Gledatelja: 2.000. Glavni sudac: Robert Zrilić (Banja Luka) 6. Strijelci: 1:0 - Kajtaz (21.), 2:0 - Raščić (22.), 3:0 - Adžem (29.).

ŽELJEZNIČAR: Markotić -, Gredić 6,5, Adžem 6,5, Kajtaz 6,5, Alihodžić 6, Vršajević 7, Karić 6 (od 73. Avdija ), Joldić 6, Muharemović 6,5, Raščić 6,5 (od 71. Kudra -), Zubanović 6 (od 59. Džeko 6). Trener: Jirži Plišek.

VELEŽ: Pudar 5,5, Ljeljak 5,5, Kodro 5,5, Marić 5,5 (od 46. Crnalić 5), Demić 5,5, Zaimović 5, Jugo 6, Gubeljić 5,5, Vladavić 6, Boškailo 5,5 (od 46. Eminović 5,5), Ćorić 5,5 (od 76. Pajić). Trener: Radomir Jovičić.

Žuti kartoni: Adžem, Džeko (Željezničar), Demić (Velež).