ABA liga
1

Zvezda slavila u Zadru, odličan nastup Bjelice

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su u gostima Zadar rezultatom 88:76 u posljednjoj utakmici devetog kola regionalne ABA lige.

Crveno-beli su novim trijumfom stigli do sedme pobjede i zauzimaju drugu poziciju na tabeli, dok je Zadar ostao na tri pobjede i sada je na desetom mjestu.

Iako su Zadrani dobro ušli u meč, Zvezda je bila nešto bolja u nastavku te se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 45:42.

U trećoj četvrtini Zvezda je prelomila meč te je kasnije mirno privela utakmicu kraju.

Zvezdu je do trijumfa predvodio Bjelica sa 20 poena, Rochestie je dodao 14, Feldeine 13, Dobrić je postigao 11, Lazić 10.

Najefikasniji u poraženom timu je bio Knowles sa 17, Bostić je dodao 14, Brzoja 12, a dvocifren je bio i Špralja sa 10.