Druga ABA liga
2

Zrinjski u Mostaru pobijedio Helios i stigao do druge pobjede u sezoni

(Foto: R. D./Klix.ba)
Košarkaši Zrinjskog upisali su drugu pobjedu u ovoj sezoni Druge ABA lige, a oni su na svom terenu bili bolji od Helios Sunsa iz Domžalea rezultatom 96:86.

Plemići su bolje ušli u meč, od prve minute igrali su brzo, dinamično i efikasno, a nakon prvih deset minuta imali su prednost od osam poena razlike (25:17).

U drugoj dionici gosti iz Slovenije znatno su popravili šut iz igre i uspjeli su postići čak 28 poena, naspram 24 koliko je postigao Zrinjski, pa se na poluvrijeme otišlo s prednošću domaćih od 49:45.

Aktuelni prvak BiH nastavio je s dobrom igrom i u nastavku meča i u posljednju dionicu ušli su s prednošću od deset poena, što im je bilo sasvim dovoljno da meč mirno privedu kraju i upišu drugu pobjedu u ovoj sezoni.

Najefikasniji u ekipi Zrinjskog bio je Smajlagić koji je ubacio 30 poena, Sokolović je postigao 17, a pratio ih je Ramljak koji je dodao 16 poena. Kod gostiju, najefikasniji je bio Pašajlić sa 20 ubačenih poena.