Važna pobjeda
0

Zrinjski u hercegovačkom derbiju savladao Široki Brijeg

Košarkaši Zrinjskog savladali su na domaćem terenu Široki Brijeg u utakmici drugog kola Lige 6 za prvaka Bosne i Hercegovine rezultatom 89:73.

Domaći tim je puno bolje otvorio meč i već nakon prvih deset minuta imali su osam poena prednost, a do poluvremena njihova prednost narasla je na 13 poena razlike.

Zrinjski je nastavio s dobrom i u trećoj četvrtini kada su faktički odlučili pitanje pobjednika, a u posljednjoj dionici samo su mirno meč priveli kraju.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Ivan Miličević sa 21 ubačenim poenom, a pratio ga je Brummitt koji je ubacio 17 poena. U poraženoj ekipi, meč je s najviše poena završio Cromer koji je ubacio 18 poena.

Zrinjski je nakon dva kola na omjeru pobjeda i poraza 1-1. Široki jedina ekipa u Ligi 6 bez pobjede, a na vrhu tabele je Kakanj s omjerom 2-0.