15

Zrinjski savladao Slobodu, Kakanj bolji od Širokog

FENA
(Foto: Darko Zabuš/Klix.ba)
Košarkaši Zrinjskog u Tuzli su pobijedili ekipu Slobode sa 79:77, u derbiju 6. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine.

U izjednačenjom meču bolje su se snašli košarkaši iz Mostara koji su nastavili pobjednički niz u ovoj sezoni domaćeg prvenstva. Naime, nakon pet odigranih mečeva Zrinjski je upisao isti broj pobjeda.

Goste je u ovom susretu predvodio veteran Vedran Princ s 21 poenom, dok se u timu Slobode istaknuo Marko Rikalo s 18 poena i deset skokova.

Košarkaši Kaknja u gostima su savladali ekipu Širokog, u jednom od najzanimljivijih mečeva ovog kola.

Kakanj je slavio rezultatom 61:56, iako je domaći tim prvu četvrtinu dobio s uvjeljivih 18:9.

U nastavku meča košarkaši Kaknja se ''bude'' i drugi period igre dobijaju s dva poena razlike (22:20). Potpuni preokret na terenu gledaoci su mogli vidjeti u trećoj četvrtini koju gosti dobijaju s 13:6, da bi posljednji period igre pripao Kaknju rezultatom 17:12.

U pobjedničkom timu istaknuli su se Danilo Negovanović s 18 i Milivoje Božović sa 17 postignutih poena. U timu Širokog s po 11 poena najefikasniji su bili Ivan Karačić i Dario Drežnjak.

Ekipa Bošnjaka izgubila je na svom terenu od Mladosti s 88:80.

Sutra se sastaju Vogošća i Sparsi, dok 25. novembra igraju Bosna Royal - Student.