ABA 2
9

Zrinjski savladao Bosnu Royal u bh. derbiju u Mostaru

(Foto: Klix.ba)
U okviru drugog kola ABA 2 lige košarkaši Zrinjskog su u bh. derbiju savladali Bosnu Royal rezultatom 76:70.

Zrinjski je mnogo bolje otvorio susret i već je nakon prvih deset minuta imao prednost 23:18. Na poluvrijeme su Mostarci otišli na plus šest (39:33) i već tada se pobjednik duela nazirao.

Ipak, Studenti su u trećoj dionici igre zaigrali mnogo bolje i stigli su do izjednačenja, no potom je Zrinjski ponovo ubacio u brzinu više i u posljednju dionicu igre ušao s prednošću 59:54.

U posljednjoj dionici igre igra Bosne se u potpunosti raspala, te je Zrinjski na kraju zabilježio prvu pobjedu u sezoni.

Zrinjski je do pobjede vodio Ramljak sa 19 poena, dok je na drugoj strani Knežević ubacio 11 poena.

O igri Bosne dovoljno govori podatak da je veteran Zrinjskog Vedran Princ imao više asistencija (11) nego čitava ekipa sarajevskog kluba (8).