Druga ABA liga
11

Zrinjski nakon preokreta savladao Borac iz Čačka

Košarkaši Zrinjskog slavili su nakon preokreta protiv Borca iz Čačka u meču 16. kola Druge ABA lige, a konačni rezultat na kraju je glasio 80:76.

Gosti iz Srbije bolje su otvorili meč i nakon prvih deset minuta imali su prednost od pet poena razlike, da bi do poluvremena još boljom igrom stigli do 13 poena razlike.

Zrinjski je nakon toga zaigrao sjajno i u trećoj četvrtini s nekoliko mini-serija totalno je anulirao prednost Borca, da bi početkom posljednje dionice stigli u prednost.

Do kraja meča gledaoci u Mostaru gledali su tvrd meč, a pobjedu Zrinjskom donio je Smajlagić koji je četiri sekunde prije kraja kod rezultata 78:76 postigao dva poena i riješio pitanje pobjednika.

Smajlagić je ujedno bio i najefikasniji igrač Zrinjskog sa 21 ubačenim poenom dok je u u ekipi iz Čačka Marinović postigao 16 poena.