Euroliga
15

Žalgiris i treći put savladao Olympiakos, Fenerbahče siguran protiv Baskonije

Fenerbahče - Baskonia (Foto: EPA-EFE)
Košarkaši Fenerbahčea pobijedili su u Istanbulu u prvoj utakmici četvrtfinala play-offa Eurolige ekipu Baskonije rezultatom 82:73.

Turska ekipa je igrala sjajnu odbranu u prvom poluvremenu i zaustavila Baskoniju na svega 26 poena.

U nastavku su i gosti proigrali, ali je to bilo nedovoljno da se iznenade favorizovani domaćini i aktuelni prvaci Evrope.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Wanamaker s 16 poena, a Vesely je dodao 13 poena. Kod poraženih najbolji je bio Shengelia s 16 ubačenih poena.

U drugoj utakmici večeri Žalgiris je i treći put ove sezone savladao Olympiakos i poveo u četvrtfinalnoj seriji.

Grci su dobro krenuli u meč i nakon prve četvrtine imali su 11 poena prednosti. Žalgiris se potom probudio i cijelim tokom meča smanjivao prednost te je na kraju bilo neriješeno 72:72.

Litvanci su se daleko bolje snašli u produžecima i s uvjerljivih devet poena razlike slavili veliku pobjedu u Pireju.