Eurocup
1

Wilbekin nosio Darussafaku do ključne pobjede protiv Gordićeve Budućnosti

Ekipa Darussafake savladala je Budućnost i u drugom meču četvrtfinala košarkaškog Eurocupa rezultatom 78:71 te su izborili plasman u polufinale ovog takmičenja.

Darussafaka je bolje otvorila meč, a već nakon prvih deset minuta imali su prednost od sedam poena razlike (19:12). U drugoj četvrtini gosti su nastavili s dobrom igrom, a prvo poluvrijeme završeno je s prednošću turske ekipe od 13 poena razlike.

Gosti su i u nastavku nastavili igrati dobro, pa su pred posljednju dionicu zadržali prednost s poluvremena, a pitanje pobjednika odlučeno je na početku četvrte četvrtine kada su stigli do 18 poena razlike.

Sve što je Budućnost do kraja uspjela je smanjiti prednost Darussafake na sedam poena razlike, a s tom prednošću je i završen meč 78:71.

Najefikasniji igrač u pobjedničkoj ekipi bio je nesuđeni reprezentativac BiH Scottie Wilbekin sa 22 ubačena poena, dok je kod Budućnosti najefikasniji bio Gibson sa 19 poena. Bh. reprezentativac Nemanja Gordić postigao je osam poena.

Darussafaka će u polufinalu igrati protiv Bayerna ili Kazana koji će igrati majstoricu.