Košarka
5

Whiteside double-double učinkom doveo Heat do pobjede nad Nuggetsima, četiri poena za Nurkića

Jusuf Nurkić (Foto: Arhiv/AFP)
Miami Heat je sinoć savladao Denver Nuggetse rezultatom 106:98.

Košarkaši Denvera su dobili prvu četvrtinu rezultatom 30:28, ali je u drugoj bila bolja ekipa Miamija sa ubačena 24 poena, dok su Nuggetsi postigli 17. Na poluvremenu je bilo 52:47 za Heat.

Treća četvrtina je bila veoma dobra za Nuggetse koji su ubacili u brzinu više te postigli 33 poena, deset više od Heata. Ipak, do preokreta dolazi u posljednjoj dionici u kojoj su košarkaši Miamija postigli 31, a Denvera samo 18 poena, što je rezultiralo pobjedom Heata 106:98.

Miami je do pobjede predvodio Hassan Whiteside s double-double učinkom, ubacio je 25 poena te upisao 16 skokova, jednu asistenciju, jednu ukradenu loptu i četiri blokade.

Kod Nuggetsa su četiri košarkaša postigla po 17 poena, a to su Danilo Gallinari, Jameer Nelson, Nikola Jokić i Jamal Murray. Bh. reprezentativac Jusuf Nurkić je odigrao 17 minuta, a u tom periodu je ubacio četiri poena te upisao šest skokova i jednu asistenciju.