NBA liga
5

Westbrook šepajući napustio teren, Jokić blizu triple-doublea

Russell Westbrook (Foto: AFP)
Košarkaši Oklahoma City Thundera pobijedili su na svom parketu ekipu New Orleans Pelicansa rezultatom 122:116.

Sjajni Thunderi su tako potvrdili dobru formu upisavši petu uzastopnu pobjedu, dok su Pelicansi u velikoj krizi nakon šestog poraza u nizu.

Ključna je bila treća četvrtina u kojoj su domaćini preokrenuli rezultat i odlijepili se na 14 poena razlike. Do kraja meča su održavali prednost i slavili zasluženu pobjedu.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je George s 23 poena, osam asistencija i šest skokova. Kod gostiju se istakao Randle s 26 poena i osam skokova te Holiday s 22 poena i 14 asistencija.

Meč je obilježila i povreda Russella Westbrooka upravo u pomenutoj trećoj četvrtini. Zvijezda Oklahome povrijedila je članak lijeve noge. U doskoku ispod koša izvrnuo je nogu nakon čega je uz vrisak pao na parket. Teren je napustio šepajući jer se uopće nije uspio osloniti na nogu i više se nije vraćao na teren.

Denver Nuggetsi su rezultatom 115:107 savladali Boston Celticse u utakmici u kojoj je Kanađanin Murray postigao 48 poena za domaće.

Odličan je bio i srbijanski košarkaš Nikola Jokić koji umalo nije upisao novi triple-double u NBA ligi. Jokić je za 27 minuta imao osam poena, osam asistencija i 10 skokova.

Rezultati:

Detroit Pistons - Miami Heat 115:120 Indiana Pacers - Houston Rockets 94:98 Orlando Magic - Cleveland Cavaliers 102:100 New York Knicks - Chicago Bulls 115:116 Oklahoma City Thunder - New Orleans Pelicans 122:116 Denver Nuggets - Boston Celtics 115:107 Utah Jazz - Toronto Raptors 111:124 Golden State Warriors - Memphis Grizzlies 117:101

Los Angeles Clippers - Minnesota Timberwolves 120:109