Košarka
0

Webber uništio Celticse neočekivanom tricom

Chris Webber je bio odlučan pucati zadnji šut za Sacramento. Šutati za 3 poena nije planirao.

Webber je postigao odlučujući koš 4,6 sekundi prije kraja utakmice - tek peta trica ove sezone - da bi se iskupio zbog dva promašena slobodna bacanja nekoliko trenutaka ranije, čime je poveo gostujuće Sacramento Kingse do pobjede nad Boston Celticsima rezultatom 93-92. "Ne znam da li se to ikad desilo", rekao je Webber kada je upitan kad je zadnji put dao 3 poena za pobjedu. "Ali znao sam da sam htio šutirati. Promašio sam slobodna bacanja, morao sam pucati".

Kingsi su u ovoj utakmici, koju smo mi imali priliku vidjeti i na našim domaćim TV stanicama, vodili sa čak 19 poena razlike u trećoj četvrtini, ali se Boston vratio u utakmicu serijom od 15-2 i čak poveo u zadnjoj minuti zahvaljujući 18 postignutih poena Paula Piercea u zadnjoj četvrtini. Na kraju je završio sa 40 poena, ali je promašio posljednji šut koji bi donio Celticsima pobjedu.

Od ostalih utakmica, treba izdvojiti da su Milwaukee Bucksi pobjedili teškom mukom najlošiju ekipu lige, Cleveland Cavalierse, čime su se još više pobjegli Jordanovim Wizardsima u utrci za doigravanje. Najviše poena za Buckse je postigao Michael Redd (22), dok su ovogodišnje pridošlice iz Seattlea Gary Payton i Desmond Mason dali po 18 koševa. Toni Kukoč je za 31 minutu provedenu na terenu dao 17 poena.

Rezultati:

Philadelphia - Houston 79-88 Toronto - San Antonio 98-124

New Jersey - Miami 99-83 Boston - Sacramento 92-93 Detroit - Indiana 92-98 Memphis - L.A.Lakers 101-102 Milwaukee - Cleveland 95-93 Utah - New York 92-94 (OT) Golden State - Portland 100-122 Seattle - L.A.Clippers 101-93