Veliki preokret
17

Warriorsi se vratili nakon minusa od 25 poena i na kraju srušili Spurse

Košarkaši Golden Statea uspjeli su se vratiti unatoč minusu od čak 25 poena u jednom trenutku i pobijediti kod kuće San Antonio 113:111 u prvom dvoboju finala Zapadne konferencije NBA doigravanja.

Većinu utakmice obilježili su sjajni Spursi koji su igrali bez Tonija Parkera, a dodatno ih je šokirala i povreda Kawhija Leonarda početkom drugog poluvremena.

Ipak, ekipa Gregga Popovicha nastavila se boriti, ali je Golden State polako smanjivao veliku prednost gostiju te je u završnici posljednje četvrtine prvak iz 2015. uspio preokrenuti rezultat.

Curry je bio najbolji u Golden Stateu s 40 poena, dok je Kevin Durant ubacio 34.

S druge strane, Aldridge je upisao 28, povrijeđeni Leonardo 23, a Ginobili 17 poena.