NBA liga
1

Warriorsi razbili Sunse sa 46 poena razlike, Jazzi srušili i Spurse

Košarkaši Golden State Warriorsa pobijedili su u Oracle Areni ekipu Phoenix Sunsa rezultatom 129:83.

Gosti su samo u prvoj četvrtini pružili dostojan otpor, a onda su Warriorsi sjajno odigrali u ofanzivi i na odmor su otišli s prednošću od 17 poena razlike.

U nastavku su Sunsi totalno podbacili pa su domaći konstantno uvećavali prednost i na kraju stigli do velike pobjede od čak 46 poena razlike.

Najefikasniji u redovima Warriorsa bio je Curry s 22 poena, dok je Casspi upisao double-double (19 poena i 10 skokova). Payton je bio najbolji kod Sunsa s 29 poena.

Utah Jazz je u uzbudljivoj završnici rezultatom 101:99 u Salt Lake Cityju savladao San Antonio Spurse.

Najbolji u redovima Jazza bio je Mitchell s 25 poena, dok su Ingles i Favors kombinovano postigli 39.

Rezultati:

Detroit Pistons - New Orleans Pelicans 103:118 Philadelphia 76ers - New York Knicks 108:92 Brooklyn Nets - Los angelse Clippers 101:114 Chicago Bulls - Orlando Magic 105:101 Utah Jazz - San Antonio Spurs 101:99 Golden State Warriors - Phoenix Suns 129:83