NBA play-off
9

Warriorsi ponovo preokrenuli u finalu Zapada, Blazersi blizu eliminacije

Košarkaši Golden State Warriorsa pobijedili su u Portlandu u trećoj utakmici finala Zapadne konferencije ekipu Trail Blazersa rezultatom 110:99 i tako stigli do vodstva od 3-0 u seriji.

Iako su domaći košarkaši imali prednost od 18 poena u finišu prvog poluvremena, Draymond Green je sjajno povukao u nastavku i došao do triple-double od 20 poena, 13 skokova i 12 asistencija.

Warriorsi su na njegovim krilima u trećoj četvrtini dobili 29:13 i preokrenuli ukupni rezultat na 82:79.

U drugom poluvremenu briljirao je Stephen Curry s 36 poena i to je aktuelnim prvacima bilo dovoljno za ubjedljivu pobjedu.

Kod Blazersa najefikasniji je bio C.J. McCollum s 23 poena.

Četvrti meč između Blazersa i Warriorsa se igra ponovo u Portlandu u noći između ponedjeljka i utorka od 3:00 sata.