Četiri pobjede
12

Warriorsi pomeli Spurse i plasirali se veliko finale NBA lige

Golden State Warriorsi su sinoć upisali četvrtu pobjedu u nizu nad San Antonio Spursima te su se tako plasirali u veliko finale NBA lige.

Warriorsi su odigrali još jednu odlilnu utakmicu, prvu četvrtinu su dobili 31:19, a na poluvremenu su vodili rezultatom 65:51. U trećem periodu igre ubacuju 31 poena, četiri više od Spursa. Posljednja dionica je pripala San Antoniju zahvaljujući ubačenih 37 poena, dok su Warriorsi postigli 33, ali to Spursima nije ništa značilo. Warriorsi su upisali ubjedljivu pobjedu, bilo je 129:115 te su se zasluženo nakon četiri utakmice finalne serije Zapadne konferencije plasirali u veliko NBA finale.

Do pobjede su ih predvoodili Stephen Curry s 36 te Kevin Durant s 29 poena, dok je najviše za Spurse postigao Kyle Anderson, ukupno 20.

U finalu istoka su Cleveland Cavaliersi i Boston Celticsi, a prednost 2:1 imaju Cavaliersi.