Liga 11
0

Vogošća na otvaranju nove sezone slavila protiv Bošnjaka

(Foto: Davorin Sekulić/Klix.ba)
U prvom kolu košarkaške lige Bosne i Hercegovine ekipa KK Vogošća slavila je protiv KK Bošnjak rezultatom 76:61.

Domaći igrači su bolje otvorili meč i od samog početka napravili rezultatsku prednost, a polovinom prve četvrtine imali su prednost od osam poena razlike (14:6), da bi istu zadržali do kraja prvod perioda. Bilo je 22:14.

Gosti iz Hadžića su bolje zaigrali u drugoj četvrtini, nekoliko puta su totalno anulirali prednost Vogošće, ali se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 36:31 u korist domaće ekipe.

Nakon pauze Bošnjak je nastavio s dobrom igrom, opet su nekoliko puta opasno zaprijetili Vogošči, ali je domaća ekipa sjajnom igrom u samoj završnici meča osigurala prvu pobjedu u novoj sezoni.

Najefikasniji u redovima domaće ekipe bio je Peljto koji je meč završio sa 19 ubačenih poena, a pratio ga je Tuljković koji je postigao jednak broj poena. U redovima gostiju najefikasniji je bio Brajković koji je meč završio sa 16 ubačenih poena.