Musa postigao 13 poena
24

Vipersi izjednačili protiv Netsa, pobjednik NBA razvojne lige će biti odlučen u majstorici

Piše: D. B.
Džanan Musa (Foto: Twitter)
Nakon što su dobili prvu utakmicu Long Island Netsi su u drugoj doživjeli poraz od Rio Grande Valley Vipersa tako da će odluka o pobjedniku NBA razvojne lige biti donesena u trećem susretu.

Prva četvrtina je završena neriješeno 27:27, a u drugoj Vipersi prave razliku te ubacuju 37 poena, osam više od Netsa za prednost nakon prvog poluvremena rezultatom 64:56. Treća dionica je također bila izjednačena, obje ekipe su postigle po 30 poena, a u posljednjem periodu igre Vipersi su ubacili 33, a Netsi 30 poena, što je značilo pobjedu rezultatom 127:116 za Rio Grande Valley te izjednačenje na 1:1 u pobjedama tako da će ukupni pobjednik finala NBA razvojne lige biti odlučen u majstorici.

Viperse je predvodio Isaih Hartenstein s 33 poena, a kod netsa je najbolji bioTheo Pinson s 32 poena. Bh. košarkaš Džanan Musa je proveo 39 minuta na parketu te je upisao 13 poena, šest skokova i dvije asistencije.

Treća utakmica se igra u noći s 12. na 13. april.