Grupa A
16

Veliko iznenađenje na SP-u u košarci: Dominikanska Republika pobijedila Italiju

Košarkaši Dominikanske Republike napravili su veliko iznenađenje u meču 2. kola Svjetskog prvenstva te su pobijedili Italiju rezultatom 87:82.

Italijani su bolje otvorili meč i nakon prvih 10 minuta imali vodstvo od 19:13, no u drugoj četvrtini košarkaši Dominikanske Republike se malo bude, smanjuju vodstvo i na poluvrijeme se odlazi s minimalnim vodstvom Italije od 39:38.

Odlučujuća je bila treća četvrtina u kojoj je Dominikanska Republika razbila Italiju i rezultatom 31:17 došla do velike prednosti, a na kraju su uspjeli odbraniti prednost i doći do pobjede, druge u grupi A.

Do trijumfa su ih vodili Feliz i Towns, koji su ubacili po 24 poena, dok je u poraženom timu najefikasniji bio Spissu s ubačenih 17 poena.

U narednom meču, posljednjem u grupnoj fazi, Italija će igrati protiv Filipina, dok će Dominikanska Republika igrati protiv Angole.