Prvenstvo BiH
27

Velika pobjeda košarkaša Bosne protiv Zrinjskog, Čelik slavio u Kaknju

Detalj s utakmice Bosne i Zrinjskog (Foto: KK Bosna)
Košarkaši Bosne Royal pobijedili su u Sarajevu u 19. kolu Prvenstva BiH ekipu Zrinjskog rezultatom 103:94 pa su tako upisali novi trijumf nakon dva vezana poraza.

Nakon ujednačenog prvog poluvremena u kojem ni jedna ekipa nije imala značajnu prednost, presudna je bila treća dionica meča.

Bosna je tu četvrtinu odigrala odlično te stvorila solidnu prednost koju gosti iz Mostara nisu uspjeli istopiti do kraja meča.

Najbolji u redovima Bosne bio je Pašalić s 24 poena, dok je Hadžifejzović ubacio 23. Vranješ iz Zrinjskog je bio najefikasniji na meču s 34 poena, dok se istakao i Anđušić s double-double učinkom od 21 poena i 10 asistencija.

Bosna je na petom mjestu Prvenstva BiH sa osam pobjeda i devet poraza, dok je Zrinjski na sedmoj poziciji s omjerom 9-7.

Danas su odigrane još dvije utakmice u kojima je Čelik savladao Kakanj rezultatom 93:58, dok je Leotar bio bolji od Čapljine (102:82).