NBA liga
0

Uvjerljiva večer favorita

Favorizirane ekipe upisale su pobjede u svih pet utakmica koliko ih je odigrano u NBA ligi u utorak navečer. Cleveland Cavaliersi i dalje su u tragično lošem rezultatskom nizu.

Osamnaesti uzastopni poraz doživjeli su Cavsi na gostovanju u Bostonu gdje je vodeća ekipa Istočne konferencije NBA lige (omjer 34-10) slavila 112-95 pobjedu.

Osim rezultata, Celticsi imaju još jedan razlog za zadovoljstvo. Naime, prvu je utakmicu od šeste finalne u prošloj sezoni za klub odigrao Kendrick Perkins, startni centar koji se posljednjih sedam mjeseci oporavljao od operacije koljena. Odigrao je 16 minuta uz učinak od sedam poena i šest uhvaćenih lopti. Svih svojih 24 poena za pobjedničku ekipu Paul Pierce je ubacio u prvom poluvremenu utakmice nagovijestivši njima 27. poraz u 28 utakmici u nizu za sastav Cavsa.

Kao i lanjski finalisti, niti prvaci nisu imali nikakvih problema u utorak. LA Lakersi su, uz 21 poen Kobea Bryanta u tri četvrtine, 20 (uz sedam skokova) Paua Gasola i 19 (uz 11 skokova) Andrewa Bynuma, očitali lekciju sastavu Utah Jazza savladavši ih 120-91. Već nakon prve četvrtine bilo je 37-22 za domaćina, na poluvremenu je prednost narasla na 66-38 i sedma uzastopna pobjeda u Staples Centeru ostvarene je bez muke. Od kada Lakersi igraju u Staplesu, od 1999. godine, protiv Jazza imaju omjer 19-3 kada su domaće utakmice u pitanju.

Dodajmo ovome da Bryantu nedostaje još trinaest poena da na osmom mjestu vječne liste strijelaca u NBA ligi prestigne Hakeema Olajuwona (26.946 koševa). Priliku za ostvariti to imat će protiv Sacramento Kingsa u petak u Los Angelesu.

Druga ekipa iz tog grada, Clippersi, poraženi su kod Dallasa 112-105. Vijest dana, što se njih tiče, je da će tri do četiri sedmice igrati bez Erica Gordona (24.1 poen u prosjeku), svog najboljega strijelca i osmog cijele lige. U pitanju je povreda zgloba ruke.

NBA liga, utorak:

Washington - Denver 109-120 (Blatche 25p, 9s, 4a / Hilario 21p, 9s, Anthony 23p, 7s, 4a, 4il) Boston - Cleveland 112-95 (Pierce 24p, 4s, Rondo 11p, 5s, 10a, 4ol / Hickson 12p, 17s, 5a, 4bl) Dallas - LA Clippers 112-105 (Terry 28p, Barea 25p, 4a / Griffin 22p, 11s, 4a) Sacramento - Charlotte 89-94 (Evans 19p, 8s, 5a / Brown 13p, 18s, Wallace 19p, 6s, 4il) LA Lakers - Utah 120-91 (Gasol 20p, 7s, 5a, Bynum 19p, 11s, 3bl / Williams 17p, 8s, 5il)