NBA play-off
11

Utah senzacionalno slavila u Houstonu i izjednačila u seriji

Košarkaši Utah Jazza pobijedili su u Houstonu u drugoj utakmici polufinala Zapadne konferencije NBA play-offa ekipu Rocketsa rezultatom 116:108.

Jazzeri su sjajno odigrali prvu četvrtinu, postigli 36 poena i stekli prednost od osam poena te je zadržali sve do odlaska na odmor.

Rocketsi su se probudili tek u nastavku utakmice i u posljednju dionicu ušli su sa samo poenom zaostatka.

Ipak, Jazzeri su smogli snage da održe prednost do kraja i ostvare senzacionalnu pobjedu budući da su Rocketsi bili veliki favoriti, pogotovo u svom Toyota Centru.

Pobjedničku ekipu je do pobjede predvodio Ingles s 27 poena, dok su kod Rocketsa bila raspoložena samo dva igrača.

Harden, koji je ostvario double-double učinak (32 poena i 11 asistencija) i Paul s 23 poena.