NBA liga
43

Utah nakon preokrata savladala Dončićev Dallas, Bogdanović zabio ključnu tricu

Dončić u akciji protiv Utaha (Foto: Twitter)
Košarkaši Utah Jazz pobijedili su u Salt Lake Cityju ekipu Dallas Mavericksa rezultatom 114:109 te su se tako vratili u pobjedničku seriju nakon nedavnog poraza od Los Angeles Lakersa.

Gosti su bolje ušli u meč i vodili nakon prve četvrtine, a u istom ritmu su igrali sve do odlaska na odmor riješivši prvo poluvrijeme u svoju korist rezultatom 67:60.

Ipak, Jazzeri su sjajno odigrali treću četvrtinu u kojoj su u potpunosti preokrenuli rezultat, a šokirani Mavericksi se nisu oporavili do kraja meča te tako doživjeli poraz na ovom gostovanju.

Najbolji u pobjedničkom timu bio je Mitchell s 33 poena, dok je hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović postigao 18 poena, među kojima je i ključna trica minutu i po krije kraja susreta.

Slovenac Luka Dončić je očekivano predvodio Dallas s 23 poena i 11 asistencija, a pomoć je imao u Powellu koji je ubacio 22 poena.

Utah je na četvrtom mjestu Zapadne konferencije NBA lige s 37 pobjeda i 22 poraza, dok je Dallas poziciju ispod s omjerom 35-25.

U narednoj utakmici Utah gostuje Phoenix Sunsu, dok će Dallas u goste Golden State Warriorsima.