Prvi krug
0

Utah i Philadelphia na korak do drugog kruga play-offa NBA lige

Bogdanović u akciji (Foto: Twitter)
Košarkaši Utah Jazz došli su sinoć na korak do drugog kruga play-offa Zapadne konferencije nakon što su u u četvrtom meču pobijedili ekipu Memphis Grizzliese rezultatom 120:113.

Jazzere je do pobjede predvodio Donovan Mitchell koji je utakmicu završio sa 30 koševa, dok je hrvatski košarkaš bojan Bogdanović u pobjedi svog tima učestvovao sa 13 koševa, dva skoka i dvije asistencije u 33 minute provedene na terenu.

Ja Morant bio najbolji u redovima Grizzliesa sa 23 poena.

U drugom meču odigranom sinoć Washington Wizards su bili bolji od Philadelphia 76ersa rezultatom 122:114 i smanjili tako u seriji na 1-3.

Philadelphiji je trebala samo pobjeda za plasman u polufinale Istočne konferencije, ali je Washington slavio zahvaljujući svojim zvijezdama Russellu Westbrooku (19 poena, 21 skok i 14 asistencija) i Bradleyu Bealu (27 poena).

Inače, Sixersi su ostali bez Joela Embiida koji je povrijedio koljeno u prvoj četvrtini, a najučinkovitiji u njihovim redovima bio je Tobias Harris s 21 poenom i 13 skokova.