NBA predsezona
0

Utah i Memphis ostali savršeni

U petak navečer su odigrane posljednje utakmice NBA predsezone, te nakon tri dana pauze slijedi početak novog osnovnog ciklusa u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta.

Predsezonski dio su savršeno odradile tri ekipe, Utah, Memphis i Orlando. Niko od njih nije upisao niti jedan poraz, s tim da je Utah dobila svih osam utakmica, a Memphis i Orlando po sedam.

Utah je u petak pobijedila Sacramento 82-71, dok je Memphis na gostovanju svladao Detroit 106-103.

Aktuelni prvaci, igrači Los Angeles Lakersa, imali su pet minuta žešće pripreme za novu sezonu budući da su morali igrati produžetak protiv Golden Statea, nakon kojeg su slavili 105-102. Prvu pripremnu utakmicu je kvalitetno odigrao Kobe Bryant, postigao je 22 poena uz sedam asistencija.

Denverova napadačka oluja poharala je Arizonu, te su Nuggetsi pobijedili Phoenix sa čak 144-106. Nevjerojatno zvuči podatak da je Denver u drugoj četvrtini postigao 49 poena. Igrači Denvera su imali sjajan šut od 64 posto (50 od 78), dok su za tri poena gađali s 50-postotnom preciznošću (12 od 24).

Domaćinu ovakav rezultat može biti još negativniji ako se zna da za goste nije igrala kompletna najjača petorka (Billups, Anthony, Harington, Nene i Martin).

NBA predsezona:

Charlotte - Atlanta 99-66 Detroit - Memphis 103-106 Toronto - New York 108-103 Chicago - Indiana 102-74 Milwaukee - Minnesota 118-119 (nakon produžetka) Dallas - Houston 97-96 Utah - Sacramento 82-71 Phoenix - Denver 106-144 LA Lakers - Golden State 105-102 (nakon produžetka)