Eurobasket
0

Turci u produžetku slomili Srbe

Košarkaši Turske i dalje su neporaženi na Evropskom prvenstvu u Poljskoj. U utakmici 4. kola grupe F su nakon produžetka savladali Srbiju sa 69-64.

Prvo je poluvrijeme bilo iznimno izjednačeno, a Turska je na kraju na odmor otišla s tri poena prednosti (36-33).

Ista je reprezentacija bolje otvorila drugo poluvrijeme, došavši i do prednosti od osam koševa (50-42). Srbija je, međutim, polovicom posljednje četvrtine uspjela izjednačiti (59-59). Miloš Teodosić je 42 sekunde prije kraja pogodio za vodstvo Srba (64-63), no Erden je jednim pogođenim slobodnim bacanjem izjednačio.

Ekipa Dušana Ivkovića nije uspjela iskoristiti sljedeći napad, a Turci su postigli koš, ali nakon pregleda snimke se pokazalo da je isteklo vrijeme. No, što im nije uspjelo tada, Turci su napravili u produžetku. U pet minuta Srbi nisu postigli nijedan jedini koš tako da je Turska upisala novu pobjedu, petu na ovom prvenstvu.

Ipak, obje reprezentacije imaju razloga za zadovoljstvo. Turci će se u srijedu boriti sa Slovenijom za prvo mjesto u grupi, a i Srbija je sigurno u četvrtfinalu. Ersan Ilyasova je bio najefikasniji u pobjedničkoj ekipi, ubacio je 22 koša i tome dodao 11 skokova. Srbe je predvodio Teodosić sa 16 poena i osam skokova.

Eurobasket, grupa F, 4. kolo:

Španija - Litvanija 84-70 Slovenija - Poljska 76-60

Turska – Srbija 69-64 (64-64)

Redoslijed: 1. Turska 3-0, 2. Slovenija 3-1, 3. Španjolska 2-2, 4. Srbija 2-2, 5. Poljska 1-3, 6. Litva 0-4