ABA liga
0

Travis u finišu donio veliku pobjedu Zadru protiv Partizana

Košarkaši Zadra su ostvarili ove srijede veliku pobjedu u 14. kolu regionalne ABA lige. Na domaćem je parketu Zadar sa 80-78 pobijedio Partizan i tako mu nanio peti poraz u sezoni.

Dramatična je bila završnica ogleda u sjajnoj atmosferi koju su napravili domaći navijači. U zadnjoj se minuti događalo svašta, a u koju su gosti ugazili s prednošću 75-72.

Ante Delaš je nešto kasnije tricom donio, činilo se, pobjedu Zadru pogodivši za 77-75. No, nakon minute odmora Partizan je brzopotezno vratio istom mjerom - Bertans je pogodio tricu za 78-77 Partizana. Ipak, zadnju je riječ na ogledu imao zadarski Amerikanac Romeo Travis koji je pod faulom pogodio za 79-78, te je pogođenim slobodnim bacanjem u zadnjoj sekundi potvrdio pobjedu Zadra 80-78.

Sa 14 poena je Bariša Krasić bio prvi strijelac Zadra (imao je i čak šest izgubljenih lopti), no kompletno je najbolji igrač kod pobjednika bio Franko Kaštropil sa 13 poena i pet skokova, te spomenuti Travis koji je ubacio 10 poena, uz pet skokova, tri asistencije i četiri ukradene lopte.

Iznenađenje je priredio i Szolnoki koji je na svom parketu pobijedio Krku 72-69. Za goste je Jakov Vladović ubacio 13 poena uz sedam dodavanja, dok je Jure Lalić dodao devet poena uz šest skokova i pet ukradenih lopti.

ABA liga, 14. kolo:

Zadar - Partizan 80-78 Szolnoki - Krka 72-69

Redoslijed: 1. Igokea 11-2 (-1), 2. Partizan 9-5, 3. Crvena zvezda 9-5, 4. Cedevita 8-5 (-1)..., 9. Zadar 6-8, 10. Cibona 5-8 (-1)..., 12. Split 5-9...