11

Tok utakmice: Olympiakos - Real Madrid 78:79

H. H.
Detalji s utakmice između Olympiakosa i Reala
U Kaunasu se igralo finale Final Foura košarkaške Eurolige u kojem su se sastali Olympiakos i Real Madrid, a na portalu Klix.ba možete pratiti tekstualni prijenos ove utakmice.
Kraj utakmice

Olympiakos - Real Madrid 78:79 (24:17, 21:28, 18:14, 15:20)

40' - Real Madrid je prvak Evrope! Sloukas je promašio šut za pobjedu.

40' - Lull pogađa! Real vodi 79:78 tri sekunde prije kraja.

40' - Olympiakos ne koristi napad, Real ima napad za titulu 12 sekundi prije kraja. Kakva drama u finalu.

40' - Trojka Rodrigueza za 78:77. Još 40 sekundi......

39' - Rodriguez je smanjio na 78:74, a potom Grci ne koriste napad. Do kraja je minuta i 30 sekundi, a potom je dosuđena lopta za Olympiakos.

38' - Tavares poentira, ali uzvraća Canaan.

37' - Real ponovo promašuje iz dobre pozicije, a potom je Canaan izborio sva slobodna bacanja za Grke. Dosuđena je i tehnička treneru Reala, ali Canaan pogađa samo dva od tri bacanja.

36' - Olympiakos ne koristi napad, ali ni Real nije pogodio iz kontre. Velika drama u finišu utakmice.

35' - Rodriguez postiže koš, a potom i realizuje dodatno slobodno bacanje.

34' - Treće trojka Causera koji drži Real u životu. Na drugoj strani čudesni Vezenkov uzvraća istom mjerom.

33' - Causer vraća nadu Realu trojkom, a na drugoj strani pogađa McKissic (70:64).

32' - Tavares smanjuje nakon lijepe akcije na 65:61, ali čudesni Vezenkov pogađa trojku za 68:61.

31' - Williams-Goss ne pogađa trojku, a Vezenkov na drugoj strani poentira.

Treća četvrtina

30' - Nakon treće četvrtine Olympiakos vodi 63:59, a Musa je na klupi posljednjih nekoliko minuta.

29' - Poeni McKissica za 61:59, a potom i Sloukas pogađa za +4.

28' - Williams-Goss sa slobodnih bacanja poravnava na 59:59.

27' - Real nije dozvolio da se Olympiakos odlijepi u trenucima kada su djelovali mnogo bolje i sada je 59:57.

26' - Rodriguez prekida lošu seriju Reala, ali Vezenkov je nezaustavljiv na drugoj strani sa 20 poena.

25' - Canann igra fantastičnu utakmicu, postiže svoj 18. poen i sada je 57:52. Musa je izašao iz igre nakon dobrog početka drugog poluvremena.

24' - Novi pokušaj Muse, ali lopta je izašla iz koša. Sada je napravio i svoj drugi prekršaj.

23' - Vezenkov pogađa, a potom i koristi slobodno bacanje. Na drugoj strani Real brzo poentira, da bi potom Canaan pogodio petu trojku (54:52).

22' - Musa sada asistira Tavaresu koji pogađa za 50:48.

21' - Počelo je drugo poluvrijeme. Musa odmah pogađa trojku, ali uzvratio je Caanan. Za našeg igrača to je šesti poen i druga trojka.

Kraj prvog poluvremena

Olympiakos - Real Madrid 45:45

Gledali smo fantastično prvo poluvrijeme i sjajnu košarku. Real se vratio u susret nakon -12, a naš Džanan Musa je za devet minuta provedenih na parketu postigao tri poena, uz tri asistencije i jedan skok.

20' - Kraljevi nisu iskoristili posljednji napad i rezultat nakon prvog poluvremena je 45:45.

19' - Musa je promašio šut za tri, ali posljednji napad imat će Real.

18' - Sjajna trojka Muse za +5, njegovi prvi poeni u finalu. Vezenkov na drugoj strani pogađa za dva poena.

17' - Real pravi mini seriju i odlazi na četiri poena prednosti (38:42).

16' - Olympiakos je izjednačio na 34:34.

15' - Olympiakos pogađa trojku, ali istom mjerom odmah uzvraća Real. (32:24).

14' - Tavares je sada izjednačio na 29:29, a potom Rodriguez pogađa za veliki preokret i vodstvo Reala 31:29.

13' - Hezonja nastavlja svoju seriju i smanjio je na 29:27.

12' - Sloukas je pogodio trojku, ali uzvraća Rodriguez.

11' - Hezonja drži Real u igri svojim poenima (24:19).

Prva četvrtina

10' - Hezonja je pogodio za 24:17 nakon prve četvrtine.

9' - Rudy Fernandez poentira uz dodatno slobodno bacanje koje koristi.

8' - Kakva igra Olympiakosa. Pogodili su trojku, a potom iz kontre poenirali za 24:12.

7' - Real nema pravih rješenja u napadu i muči se da postigne koš. Sada Tavares ipak pogađa dva slobodna bacanja (19:12).

6' - Canaan pogađa trojku, a potom Vezenkov poentira iz kontre za velikih 19:10.

5' - Ponovo je Vezenkov pogodio, a potom Musa nije pogodio šut za tri poena.

4' - Vezenkov pogađa koš uz dodatno slobodno bacanje koje koristi.

3' - Williams-Goss je izjednačio rezultat na 9:9.

2' - Tavares poentira za vodstvo Reala 7:6, a potom Olympiakos pogađa trojku.

1' - Počeo je meč. Olympiakos susret otvara trojkom, ali Real odmah uzvraća.

19:05 - Utakmica kasni zbog problema sa zapisničkim stolom.

18:55 - Naš Džanan Musa našao se u početnom timu Reala.

Startna petroka Reala:Williams-Goss, Hanga, Musa, Ndiaye iTavares.

Za Olympiakos igraju: Walkuo, Canaan, Papanikolaou, Vezenkov i.Fall.

18:50 - Naš košarkaš i njegovi saigrači će pokušati prekinuti "prokletstvo" koje ih prati vezano za Final Four. Naime, u prošlosti se pokazalo da klub koji u polufinalu pobijedi tim iz iste zemlje, najčešće gubi finalni susret.

18:45 - Musa je u polufinalnoj utakmici odigrao, za standarde iz ove sezone, nešto lošiji meč kada je u pitanju efikasnost, a on je za 20 minuta na parketu postigao sedam poena i imao po dvije asistencija i skoka. Zbog svega što je uradio u ovoj sezoni, večeras s razlogom očekujemo njegovu znatno efikasniju igru i da će opet biti jedan od glavnih igrača Reala.

18:40 - Real je u polufinalu pobijedio Barcelonu rezultatom 78:66, dok je njihov večerašnji protivnik Olympiacos bio bolji od Monaca rezultatom 76:62, pa nema sumnje da nas večeras u Kaunasu očekuje istinski košarkaški spektakl.

18:35 - Košarkaši Real Madrida i bh. igrač Džanan Musa večeras protiv Olympiacosa igraju finale Eurolige, što će biti prvi put u historiji da jedan igrač iz BiH igra finale najelitnijeg košarkaškog takmičenja u Evropi.

18:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice play-offa Eurolige između Olympiakosa i Real Madrida. Meč se igra u Kaunasu sa početkom u 19 sati.