Košarka
35

Težak poraz košarkaških Zmajeva od Srbije

Piše: J. H.
Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine učestvuje na turniru u u Trstu gdje su danas odigrali protiv reprezentacije Srbije. Izabranici selektora Duška Ivanovića poraženi su rezultatom 82:66.

Nakon prve četvrtine, Srbija je vodila rezultatom 23:19 sa Teodosićem kao prvim strijelcem koji je postigao 10 poena. U bh. reprezentaciji Teletović je nakon prvih deset minuta ubacio šest poena.

U drugoj četvrtini veliki broj promašaja itekako je koštao bh. košarkaše i Srbija je otišla na odmor sa prednošću od 12 poena. Bilo je 41:29 za Orlove. Kikanović je bio najraspoloženiji sa osam poena i pet skokova.

Do kraja utakmice Teodosić je postigao 19 poena, Marković 14, a u reprezentaciji BiH Teletović je bio najraspoloženiji sa 19 dok je Mitrović ubacio 11 poena.

Osim naše reprezentacije i Srbije, na turniru još učestvuju Kanada i domaćin Italija.

Sa ovim porazom, košarkaški Zmajevi u pripremama imaju četiri pobjede (Bjelorusija, Crna Gora i dva puta Švedska) te dva poraza (Italija i Srbija).

BiH će sutra igrati protiv Italije (20:30) i u utorak protiv Kanade (18:00).