Košarka
0

Težak poraz Denvera, Nurkićev učinak za zaborav

Piše: A. D.
Gostovanje kod Golden State Warriorsa u timu Denver Nuggetsa neće pamtiti po lijepom. Tim za koji nastupa Jusuf Nurkić poražen je sa ubjedljivih 122:79.

Uvodne minute protekle su u lošoj igri na obje strane, da bi nakon minute odmora domaćin zaigrao mnogo bolje ostvarivši prednost od deset poena. U drugoj četvrtini Denver je u potpunosti nadigran, a razlika u korist domaćina na poluvremenu je iznosila 27 poena.

Sjajnu igru Golden State prikazao je i u trećoj četvrtini, zahvaljujući kojoj su u posljednji period ušli sa viškom od 29 koševa. Rezultat je na kraju meča glasio pomalo nevjerovatnih 122:79.

Nurkić je za 23 minuta provedena na parketu postigao dva poena uz osam skokova. Najuspješniji igrač Denvera sa 19 koševa bio je Lawson, dok su Golden State do trijumfa odveli Klay Thompson sa 22 i Stephen Curry sa 20 koševa.