24

Teletoviću 15 poena u porazu Sunsa od Portlanda

Piše: S. H.
Mirza Teletović
Nakon dvije uzastopne pobjede Phoenix Sunsi našeg Mirze Teletovića su poraženi na svom terenu od Portlanda rezultatom 106:96. Kapiten naše reprezentacije odigrao je na svom prosjeku, ubacivši 15 poena, te je u konačnici bio drugi strijelac ekipe.

Utakmicu su bolje otvorili gosti koji su prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 33:26. U drugoj četvrtini Sunsi se vraćaju, najviše zahvaljujući sjajnom Ericu Bledsoeu. Treći period igre završen je neriješeno, da bi u posljednjem dijelu meča Portland napravio veliku razliku, od 14 poena razlike, za nedostižnih i konačnih 106:96.

Goste je predvodio C.J. McCollum sa 26 poena, te Damian Lillard koji je ubacio 18 poena.

U ekipi Phoenixa standarno najbolji igrač bio je Eric Bledsoe sa 31 poenom, a kao drugi strijelac ekipe pridružio mu se Mirza Teletović sa 15 poena. Naš kapiten je igrao nešto manje od 25 minuta, iz 10 pokušaja ubacio četiri trojke, imao šest defanzivnih skokova i dvije asistencije.