129

Teletović predvodio Phoenix do pobjede protiv LA Clippersa

Piše: D. B.
Mirza Teletović (Foto: Phoenix Suns)
Bh. košarkaš Mirza Teletović je u posljednjoj utakmici sezone predvodio Phoenix Sunse do pobjede nad LA Clippersima rezultatom 114:105.

Nakon što su LA Clippersi dobili prvu četvrtinu rezultatom 27:25, u drugoj su bolje igrali Phoenix Sunsi, postigli su 37 poena, devet više od protivničke ekipe, pa su na poluvremenu vodili rezultatom 62:56.

Treći period igre je također pripao Sunsima, koji su ubacili 23 poena, dok su Clippersi postigli 20. Clippersi su tijesno dobili posljednju četvrtinu u kojoj su postigli 30 poena, samo jedan više od Sunsa, što ni blizu nije bilo dovoljno da izbjegnu poraz posljednjoj utakmici sezone. Sunsi su upisali pobjedu rezultatom 114:105.

Bh. košarkaš Mirza Teletović je predvodio Sunse do pobjede i bio je igrač sa najviše poena na utakmici, ukupno 22. Na parketu je proveo nešto manje od 28 minuta. Upisao je četiri ofanzivna i pet defanzivnih skokova te dvije asistencije.

Po 19 poena su za LA Clipperse postigli CJ Wilcox i Wesley Johnson.

Sunsi su završili regularni dio sezone, a Clippersi će u playoffu igrati protiv Portlanda.