Košarka
5

Teletović postigao devet poena u porazu Milwaukeeja od Clevelanda

Mirza Teletović (Foto: AFP)
Milwaukee Bucksi su u sinoćnjoj utakmici NBA lige doživjeli poraz od Cleveland Cavaliersa rezultatom 108:114, a bh. košarkaš Mirza Teletović je za poraženu ekipu postigao devet poena.

Cavaliersi su bolje otvorili utakmicu te su prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 35:27. Druga četvrtina je pripala Bucksima koji su postigli 26 poena, četiri više od ekipe Clevelanda, ali su na poluvremenu Cavaliersi vodili 57:53.

Treću dionicu su tijesno dobili košarkaši Clevelanda sa novih 27 poena u odnosu na 25 koje su postigli igrači Milwaukeeja. Međutim, Bucksi se vraćaju u posljednjoj četvrtini sa 22 poena, dok su Cavaliersi stali na 16, pa je utakmica završena neriješeno 100:100.

Odluka o pobjedniku donesena je u prvom produžetku u kojem su Cavaliersi ubacili 14, a Bucksi osam poena te su na kraju slavili rezultatom 114:108.

Cleveland je do pobjede predvodio LeBron James s 34 poena, dok je kod Milwaukeeja najefikasniji bio Jabari Parker s 30 poena.

Bh. košarkaš Mirza Teletović proveo je 19 minuta na parketu te je postigao devet poena i upisao pet skokova.