Košarka
25

Teletović postigao 22 poena u porazu Netsa od Spursa

Bh. košarkaš Mirza Teletović odigrao je sjajnu utakmicu uprkos porazu njegovih Brooklyn Netsa od San Antonio Spursa rezultatom 87:99.

Spursi su dominirali tokom većeg dijela utakmice. Prvu četvrtinu su dobili rezultatom 25:18, a na poluvremenu su vodili 51:36.

U trećoj četvrtini su obje ekipe ubacile po 28 poena, bilo je 79:64.

Posljednji period je pripao Netsima koji su ubacili 23, a Spursi 20 poena. No, to Netsima nije bilo dovoljno da nadoknade zaostatak, pa su Spursi pobijedili rezultatom 99:87.

Bh. košarkaški reprezentativac Mirza Teletović proveo je 34 minute na parketu te je za Netse ubacio 22 poena, a upisao je jedan ofanzivni i sedam defanzivnih skokova te jednu asistenciju.

Najbolji u redovima Netsa bio je Derron Williams sa 24 poena.

Spurse su do pobjede predvodili Tony Parker sa 22 te Daniel Green i Kawhi Leonard sa 21 poenom.