NBA
70

Teletović postigao 16 poena u porazu Milwaukeeja, Nurkić za 20 minuta ubacio šest poena

Bh. košarkaš Mirza Teletović postigao je 16 poena u porazu Milwaukeea na gostovanju kod Clevelanda rezultatom 124:119, dok je Jusuf Nurkić u porazu Portlanda od Memphisa ubacio šest poena.

Cleveland je već na samom početku meča preuzeo kontrolu i nakon prve četvrtine imao prednost od 11 poena razlike, da bi i pored zaostatka od 13 poena u drugoj četvrtini ekipa Milwaukeeja do poluvremena poravnala, a kasnije i preokrenula rezultat u svoju korist.

Početkom drugog poluvremena Bucksi su opet stigli u vodstvo, međutim, Cleveland je nakon toga zaigrao puno bolje, povećao svoju prednost na deset poena u posljednjoj četvrtini, a na kraju i upisao pobjedu.

Najefikasniji igrač na meču bio je košarkaš Milwaukeeja Giannis Antetokounmpo koji je ubacio 40 poena, dok su najefikasniji košarkaši u pobjedničkoj ekipi bili Kevin Love i LeBron James koji su ubacili 32, odnosno 30 poena.

Mirza Teletović na parketu je proveo nešto više od 16 minuta, a u tom periodu ubacio je 16 poena kojima je dodao dva skoka.

U dosta neizvjesnom meču koji se odigrao u Moda Centru u Portlandu između istoimenog domaćina i Memphisa, pobjedu je na kraju odnijela gostujuća ekipa. U dosta izjednačenom meču tokom svih 48 minuta ključna je bila treća četvrtina u kojoj je Portland imao šest poena razlike, ali su Grizzliesi preokrenuli rezultat i do kraja meča upisali sedmu pobjedu u ovoj sezoni.

Najefikasniji igrač na meču bio je Christian McCollum koji je ubacio 36 poena, a u gostujućoj ekipi najefikasniji su bili Evans i Conley sa ubačenih 21 i 20 poena. Jusuf Nurkić na terenu je proveo tačno 20 minuta, a u tom periodu ubacio je šest poena kojima je dodao i pet skokova.

Ostali rezultati:

Indiana - New Orleans 112:117 Washington - Dallas 99:113 New York - Charlotte 118:113 Toronto - Chicago 119:114

San Antonio - Los Angeles Clippers 120:107 Denver - Brooklyn 112:104 Utah - Philadelphia 97:104 Sacramento - Oklahoma 94:84