18

Teletović pogađao trice protiv Celticsa, Williams radio sklekove

Piše: J. H.
Deron Williams bio je primoran ponovo raditi sklekove
Mirza Teletović pružio je još jednu solidnu partiju u predsezonskoj utakmici Brooklyn Netsa. Bh. reprezentativac postigao je 12 poena u porazu njegovog tima na gostovanju kod Boston Celticsa.

Netsi su u TD Gardenu poraženi od domaćina 101:97. Teletović je na terenu proveo 24 minute i postigao dvije trice, zbog čega je njegov saigrač Williams morao ponovo raditi sklekove. Naime, ovo je njegov način proslavljanja Mirzinih dalekometnih poena i saigračima je obećao da će sklekove raditi svaki put kad Teletović ubaci tricu.

Tyshawn Taylor je ubacio 15 poena za Netse, dok je Andray Blatche postigao 14. U Celticsima su Avery Bradley i Brandon Bass postigli po 16 poena.

Za Netse ovaj put nisu igrali bivši igrači Celticsa Kevin Garnett i Paul Pierce, a trener Jason Kidd odmorio je još neke prvotimce. Williams kao i u prethodnim utakmicama nije nastupio zbog povrede članka desne noge.

Netsi su odlično otvorili sa 7:0, a Teletovićevom trojkom ponovo su poveli u četvrtoj četvrtini rezultatom 93:92.

Teletović i Netsi će odmjeriti snage sa LeBronom Jamesom i Miami Heatom već u petak u novoj predsezonskoj utakmici.